úvodní stránka  |  kontakt   |  vyhledat
Aktuální verze: 10.00 SP10
 

 

 

 


 

 
PARTdata manager

PARTdataManager je nejdůležitější součástí PARTsolutions. Po instalaci je jako doplňkový modul přímo propojený s CAD, ze kterého je ovládán prostřednictvím toolbaru nebo menu.
PARTdataManager umožňuje výběr součástí z katalogů, výběr konkrétní velikosti součásti a případně její další parametrizaci. Příklad parametrizace u elektromotoru: přírubový/patkový, svorkovnice vlevo/vpravo/nahoře, s brzdou/bez brzdy, …Kromě manuálního výběru součástí je možné využít některé z vyhledávacích funkcí – vyhledávat je možné podle části textu, podle charakteristického rozměru (např. průměr závitu), podle geometrické podobnosti a kombinací uvedených způsobů. Vyhledávat lze v několika, jednom nebo jen v části katalogu dle vlastní volby.

PARTdataManager dále obsahuje řadu funkcí použitelných v rámci týmové spolupráce. V PARTdataManageru je možné vytvářet a strukturalizovat sdílené knihovny vlastních dílů, přičemž k uloženým výkresům je možné připojovat libovolné další soubory (zpravidla textové) takže systém pak může mít charakter vnitrofiremní báze znalostí a dat.

 Praktické jsou i složky historie se seznamem několika posledně užívaných dílů a složka oblíbené, kam je možné strukturovaně ukládat preferované díly, doporučené k použití např. v rámci jednoho projektu.Praktické jsou i složky historie se seznamem několika posledně užívaných dílů a složka oblíbené, kam je možné strukturovaně ukládat preferované díly, doporučené k použití např. v rámci jednoho projektu.

K významnému rozšíření PARTdataManageru dochází při připojení vlastních externích dat, neboť v takovém případě jsou tam zobrazeny nejen data z PARTsolutions, ale i data z např. skladového nebo ERP systému, které významně zvyšují informační hodnotu a možnosti použití PARTsolutions. Více o těchto možnostech …