úvodní stránka  |  kontakt   |  vyhledat
Aktuální verze: 10.00 SP10
 

 

 

 


 

 
Snadná cesta ke komplexnímu informačnímu systému

PARTsolutions umožňuje zobrazit v informacích o dílu rovněž informace získané z jiných zdrojů, typicky z databáze, PLM, PDM nebo ERP systému. Pomocí správce rolí lze případně ovlivnit i to, která skupina jaké údaje v uživatelských polí uvidí.

Díky tomuto propojení se PARTsolutions může stát univerzálním prostředím pro všechny pracovníky, kteří s díly při své činnosti přichází do styku. Běžné je použití nejen na konstrukčních pracovištích, ale i ve oblasti TPV, zásobování, skladech a podobně. Licence pro tyto pracoviště nevyžadující CAD export jsou přitom velmi levné (PARTsolutions Viewing).

Praktický příklad je uveden v následující galerii screenshotů:

 


Pohled na celkovy prehled dilu. Propojene dily jsou oznaceny zelene.

Je mozne jednoduse nechat zobrazit pouze propojene dily.

Nove pridane sloupce z ERP (databaze) jsou oznaceny barevne.

Pomoci PARTlinkManageru lze editovat udaje a pridavat propojeni.

Tabulka s pridanym zaznamem u dilu KH 36.

I v tomto zobrazeni je mozne nechat zobrazit jen propojene polozky.

Stejny dil je mozne klonovat a priradit mu nove vlastnosti.

Dil KH 36 je zde nyni dvakrat: jednou ocelovy, jednou plastovy.


 

Verzi PARTsolutions se zobrazenými uživatelskými sloupci z licenčních důvodů říká PLMsolutions. Z uvedeného vyplývá, že zobrazení uživatelských dat není standardní vlastností, ale vyžadují dodatečný licenční balíček. Výjimkou je PLMsolutions Lite, které je totožné s verzí PARTsolutions Professional.

 


LICENČNÍ MODEL:

PLMsolutions Lite

PLMsolutions Lite je nejmenší variantou tohoto řešení a je totožné s verzí PARTsolutions Professional

Umožňuje přidat maximálně dvě vlastní uživatelská pole, neumožňuje správu uživatelů a skupin ani vytváření různých výběrových filtrů.

Přesto se jedná o efektivní nástroj, kterým lze řešit vytváření či přejímání v podniku zavedených názvů dílů, lze definovat množinu dílů exportovatelných do CAD a provádět management katalogových dílů a skupin.

 

PLMsolutions Standard

Standardní verze PLMsolutions umožňuje pracovat až s 10 uživatelskými definovanými poli a dále spravovat uživatele a jejich skupiny (role). Těmto skupinám lze přiřadit různé filtry (role), takže příslušný uživatel pak může vidět jen díly, které jsou pro jeho práci potřebné.

Uvedená verze může být nasazena pouze na jednom místě, nelze s ní řešit distribuovaný management dílů v rámci místně vzdálených středisek, např. Praha, Brno, Bratislava.

 

PLMsolutions Professional

U této nejvyšší verze odpadají všechna předešlá omezení. V tabulkách dílů je možné použít libovolný počet uživatelských polí, verzi lze v rámci společného managementu dílů nasadit u neomezeného množství dislokovaných pracovišť v rámci jedné firmy a jednoho státu.